kvaliteetsete eestikeelsete subtiitritega

Toora

Toora, ehk viis esimest raamatut Piiblis, on üks seikluslik terviklugu, mis algab maailma loomisega ning lõpeb Jumala ja Iisraeli vahelise lepinguga.
All olevad videod annavad Moosese raamatutest nii hea ülevaate,
et neid päriselt lugema hakates on oluliselt lihtsam kirjasolevat mõista.

1. Moosese raamat

Jumal loob maailma ja seab inimese seda valitsema. Inimkond hakkab üsna pea mässama, mis viib vägivalla, surma ja hävinguni. Milline on Jumala vastus sellele? Jumal lubab õnnistada kõiki rahvaid läbi Aabrahami perekonna. Väljavalitud perekond aga jätkuvalt mässab ning umbusaldab Jumalat. 

2. Moosese raamat

Jumal ülendab Moosest, et vastu hakata vaarao kurjusele ning vabastada orjastatud Iisraeli rahvas. Siinai mäel kutsub Jumal Iisraeli rahva olema pühalikus lepingus, kuid Iisrael rikub kokkulepet pikema viivituseta. Kuidas neist saab Jumala lepingupartner?

3. Moosese raamat

See raamat käsitleb, kuidas ohvrirituaalid ja puhtuse tavad võimaldavad moraalselt rikutul Iisraeli rahval saada Jumala lepingupartneriks.


4. Moosese raamat

Iisraeli rahvas lahkub Siinai mäelt, kuid ainult selleks, et taaskord Jumala vastu mässata. Jumal vastab lühiajalise karmusega, kuid pikaajalise heldusega.


5. Moosese raamat

Mooses jagab oma viimased hoiatussõnad ja tarkuse, enne kui israeliidid jõuavad tõotatud maale. Ühtlasi võtab see kokku Toora ehk viis Moosese raamatut.